Κάποια βίντεο δεν θα είναι διαθέσιμα για ένα διάστημα λόγω αναβάθμισης.
Some videos will be unavailable for a while due to site upgrade.



Ειδήσεις

Αναζητήστε με μια λέξη το άρθρο που είναι καταχωρημένο.
24/8/2004 | ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΔΡΑΜΑΣ

Πρόγραμμα Διεθνούς τμήματος

   
Ολύμπια
Δευτέρα 20/9/2004
15:30-17:30
 

Ο αξιότιμος δήμιος 17’ The honourable scaffolder
Brendan Muldowney  Brendan Muldowney 
Ιρλανδία   Ireland

Έβδομη αίσθηση  9’ Seventh sense
Ahmed Mekky   Ahmed Mekky
Αίγυπτος   Egypt

Έρμαιο   9’ Adrift
Inger Lise Hansen  Inger Lise Hansen
Νορβηγία   Norway

Εγκλεισμός  14’ Enclosed
Frederik Edfeldt  Frederik Edfeldt
Σουηδία    Sweden

Η τρύπα   6’ The hole
Vahid Nasirian   Vahid Nasirian
Ιράν     Iran

Φιλάκι στη μύτη  14’ A kiss on the nose
Laura Neri   Laura Neri
ΗΠΑ     USA

 

Harvie Krumpet  23’ Harvie Krumpet
Adam Elliot   Adam Elliot
Αυστραλία   Australia


 Αστέρια
Δευτέρα 20/9/2004
18:00-20:00
 

Ο μαραγκός και η αδέξια
γυναίκα του  14’ The carpenter & his clumsy wife
Peter Foott   Peter Foott
Ιρλανδία   Ireland

Σπίτι μου, σπιτάκι μου 17’  Home sweet home
Hye Jung Um   Hye Jung Um
Κορέα    Korea

Το παραμύθι της πόλης 4’ The tale of a town
Uros Kracadinak   Uros Kracadinak
Σερβία-Μαυροβούνιο   Serbia - Montenegro

Δρόμος   21’ Way
Svetlana Shimanjuk  Svetlana Shimanjuk
Ρωσία    Russia

Δέκα λεπτά  10’ Ten minutes
Alberto Ruiz Rojo  Alberto Ruiz Rojo
Ισπανία    Spain

Η μέθοδος  Μπουρσινικοφ 12’ The Bourchnikov method
Grégoire Sivan   Gréigoire Sivan
Γαλλία    France

Μια νύχτα πριν  11’ The night before
Mils Borge T. Sandvik  Mils Borge T. Sandvik
Γερμανία   Germany

 
Ολύμπια
Τρίτη 21/9/2004
13:00-15:00
 

Το όνειρο του Κόλριτζ 16’ The Coleridge’s dream
Radu Ignatescu   Radu Ignatescu
Ρουμανία   Romania

Νυχτερινός  12’ Nocturnal
Carlos Caridad Montero   Carlos Caridad Montero
Βενεζουέλα    Venezuela

Επίπεδο ζωής  11’ Flat life
Jonas Geirnaert   Jonas Geirnaert
Βέλγιο   Belgium

Νάταν   12’ Natan
Jonas Bergergård  Jonas Bergergård
Jonas Holmström   Jonas Holmström
Σουηδία    Sweden

Η κινέζικη ομπρέλα 3’  The chinese umbrella
Gregory Schaefer  Gregory Schaefer
ΗΠΑ    USA

Το εξπρές της νύχτας 8’ Night express
Imanol Ortiz   Imanol Ortiz
Ισπανία    Spain
 
(Α) Στρέψη  13’ (A) Torsion
Stafan Arsenijevic  Stafan Arsenijevic
Σλοβενία   Slovenia

Ιωμέος και Ρουλιέττα 2’ Jomeo and Ruliet
Stoyan Dukov   Stoyan Dukov
Βουλγαρία   Bulgaria

Είσαι  εκεί  13’ You are there
Anna Kazejak   Anna Kazejak
Πολωνία    Poland

Ολύμπια
Τρίτη 21/9/2004
15:30-17:30
 

Maria Jesus  13’   Maria Jesus
Massimiliano de Serio  Massimiliano de Serio
Gianluca de Serio  Gianluca de Serio
Ιταλία    Italy

Εννιά χρόνια και
 εννιά μέρες  17’ Nine years and nine days
Artur Dauti   Artur Dauti
Αλβανία    Albania

Αξίζω ένα φιλί  10’ Deserve a kiss
Karim El Nabolsy  Karim El Nabolsy
Αίγυπτος   Egypt

Παλιά καλή συνταγή 5’ Same old stuff
Matthieu Van Eeckhout  Matthieu Van Eeckhout
Γαλλία    France


Διαμέρισμα  23’  Apartment
Seyfi Teoman   Seyfi Teoman
Τουρκία    Turkey

Η Προσφορά  13’ The offering
Alejandro Fernandez  Alejandro Fernandez
Χιλή    Chile

Η δίκη  Ράσελ  10’ The Russell tribunal
Staffan Lamm   Staffan Lamm
Σουηδία    Sweden

 

   
Αστέρια
Τρίτη 21/9/2004
20:00-22:00
 


Η μεγαλύτερη έγνοια μου 10’ The most of my worries
Carine Tardieu   Carine Tardieu
Γαλλία    France

Η ρόδα   23’ The wheel
Victor Asliuk   Victor Asliuk
Λευκορωσία   Belarus

Απεραντοσύνη  14’ Immensity
Amilcar M. Claro  Amilcar M. Claro
Βραζιλία   Brazil


Ο Βορράς τρελάθηκε 19’ North went mad
Aida Begic   Aida Begic
Βοσνία - Ερζεγοβίνη  Bosnia - Herzegovina

Αμνησία 14’   Amnesia
Cecilia Araneda   Cecilia Araneda
Καναδάς    Canada

Οι δώδεκα μήνες  9’ Twelve months
Katariina Lillqvist  Katariina Lillqvist
Φιλανδία   Finland

Ταξίδι χωρίς επιστροφή 13’ One way ticket
Ulrike Grote   Ulrike Grote
Γερμανία   Germany


Ολύμπια
Τετάρτη 22/9/2004
15:30-17:30

Ζενίθ   18’ Zenith
Bruce Parramore   Bruce Parramore
Νορβηγία   Norway

Η συσκότιση  20’  The blackout
Bijan Mirbagheri  Bijan Mirbagheri
Ιράν    Iran

Μελαγχολία  13’ Papa blue
Charlene Shih   Charlene Shih
Ταϊβάν    Taiwan

Στις 7:35 το πρωί 8’ At 7:35 in the Morning
Nacho Vigalondo   Nacho Vigalondo
Ισπανία    Spain

Εν κρυπτώ  8’ Sub rosa
Katja Simunic    Katja Simunic   
Nikola Simunic   Nikola Simunic
Κροατία    Croatia

Εδέμ και Παράδεισος 27’ Eden and Heaven
Manuel Cañibe   Manuel Cañibe
Μεξικό    Mexico

Αστέρια
Τετάρτη 22/9/2004
18:00-20:00
 

Ο άνθρωπος χωρίς κεφάλι 18’ The man without a head
Solanas Suan   Solanas Suan
Γαλλία    France

Αντίο αγόρι μου  17’ Bye-Child
Bernard Mac Laverty  Bernard Mac Laverty
Σκοτία    Scotland


Αγάπη αλά Τουρκικά 12’ Turkish love
Ozgur Holsken   Ozgur Holsken
Γερμανία   Germany


Ιερός Μανδύας  14’ Unveiled Mary 
Mauro D’Addio   Mauro D’Addio
Βραζιλία   Brazil

Συμβουλές Κηπουρικής
 για νοικοκυρές  16’ Gardening Tips for housewives
Jessica Weigmann  Jessica Weigmann
ΗΠΑ    USA

Χείμαρρος  7’ Deluge
Bonifacio Flordeliz  Bonifacio Flordeliz
Αυστραλία   Australia

Ραντεβού  13’ Rendezvous
Damien Chemin   Damien Chemin
Βέλγιο    Belgium

 
Ολύμπια
Πέμπτη 23/9/2004
15:30-17:30

Χειμωνιάτικη θάλασσα 25’ Winter sea
 Erika Tasini   Erika Tasini  
ΗΠΑ    USA

Η λεγεώνα των Παρά-Ξενων 5’ The  strange legion
Raphael Frydman   Raphael Frydman
Γαλλία    France

Γύρω-Γύρω όλοι  20’ Merry go round
Marco Antoniazzi  Marco Antoniazzi
Αυστρία    Austria

Διαβόλου Κάλτσα  19’ Gen(i)us diabolis
Robert Lakatos   Robert Lakatos
Ουγγαρία   Hungary

Δυστύχημα  10’ Accident  
James Leech   James Leech 
Ηνωμένο Βασίλειο  United Kingdom

Τα παιδιά της νότιας
 πλευράς  13’ Boys from the south side
Silvia Batista   Silvia Batista
Βραζιλία   Brazil

Αστέρια
Πέμπτη 23/9/2004
20:00-22:00
 

Οντια   29’ Odya
Edgar Bartenev   Edgar Bartenev
 Ρωσία    Russia  

Οι γονείς μου  18’ My parents
Neele Leana Vollmar  Neele Leana Vollmar
Γερμανία   Germany

Το πορτοφόλι  10’ The wallet
Vincent Birerrewaerts  Vincent Birerrewaerts
Γαλλία    France

Τέλειος Κύκλος  8’ Perfect circle
Carlos Ramos    Carlos Ramos
Πορτογαλία   Portugal

Βραχυκύκλωμα  4’ Short circuit
Antanas Janauskas  Antanas Janauskas
Λιθουανία   Lithuania

Η σειρά του Σιλβερσταίν  9’ Silverstein   Sequence
Jean - Luc Gason  Jean - Luc Gason
Βέλγιο    Belgium


Βαθιά θάλασσα   19’ Deep sea
Mariana Chenillo
 Alazraki   Mariana Chenillo Alazraki
Μεξικό     Mexico

 


Αστέρια
Παρασκευή 24/9/2004
15:30-17:30

Το κατώφλι της
παροδικότητας  13’ The dike  of transience
Gyula Nemes   Gyula Nemes
Ουγγαρία   Hungary


Ραντεβού  20’ Rendezvous
Eun-Young Park   Eun-Young Park
Κορέα    Korea

Καλό ταξίδι  20’ Bon voyage
Sophie Artus    Sophie Artus
Ισραήλ    Israel

Το κόμιστρο  15’ The Fare
Rahul Parech   Rahul Parech
Καναδάς    Canada

Μέσα από τα χοντρά
μου γυαλιά  13’ Through my thick glasses
Pjotr Sapegin   Pjotr Sapegin 
Νορβηγία   Norway

Η σχεδία  9’ The raft
Jan Thoring   Jan Thoring
Γερμανία   Germany


Αστέρια
Παρασκευή 24/9/2004
18:00-20:00
 

……   27’ Point annihilation
Virginia Heath   Virginia Heath
Ηνωμένο Βασίλειο  United Kingdom


Ολο το σύμπαν  12’ The entire universe
Fabrice Benchaouche  Fabrice Benchaouche
Γαλλία    France


Ο κολυμβητής   14’ The swimmer
Klaus Huttmann   Klaus Huttmann
Γερμανία   Germany


Πράσινες βελανιδιές 34’ Green oaks
Ruxandra Zenide   Ruxandra Zenide
Ελβετία    Switzerland