Κάποια βίντεο δεν θα είναι διαθέσιμα για ένα διάστημα λόγω αναβάθμισης.
Some videos will be unavailable for a while due to site upgrade.



Ειδήσεις

Αναζητήστε με μια λέξη το άρθρο που είναι καταχωρημένο.
8/7/2010 | Φεστιβάλ Δράμας

Οι φετινές προκρίσεις της Δράμας

33ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ ΔΡΑΜΑΣ
digi 2010-ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ
16ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ ΔΡΑΜΑΣ
20-25 Σεπτεμβρίου 2010
                   

ΔΕΛΤΙΟ  ΤΥΠΟΥ 3-7-2010

Η Προκριματική Επιτροπή του 33ου Φεστιβάλ  Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους της Δράμας που αποτελούταν από τους:

Κατζουράκη Κυριάκο: Εικαστικός-Σκηνοθέτης
Κοντολέων Μάνο : Συγγραφέας
Κοσμόπουλο Βασίλη: Σκηνοθέτης
Αλεξανδρή Χρήστο : Δ.. Φωτογραφίας
Παπαδόπουλο Αντώνη : Σκηνοθέτης, Καλλιτεχνικός Διευθυντής Φεστιβάλ Δράμας

αφού είδε τις 47 ταινίες που κατατέθηκαν φέτος στο Φεστιβάλ αποφάσισε να προκρίνει για το διαγωνιστικό τμήμα τις ταινίες που ακολουθούν:


Οι ταινίες που διαγωνίζονται είναι:

Κατηγορία:   ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑ


13    Χρήστος Κανάκης
13 1/2    Χάρης Βαφειάδης
1,2 Million Children    Έφη Παππά
12.410 και ένα τριαντάφυλλα    Ιορδάνης Ανανιάδης
2 Γυναίκες    Βασίλης Γιάτσης
Casus Belli    Γιώργος Ζώης
Don't you forget about me    Ευθύμιος Μιχελουδάκης
Ketchup    Κωνσταντής Φραγκόπουλος
Masterpiece (Μέρος 2ο)    Στέφανος Μονδέλος
Oedipus    Ιωακείμ Μυλωνάς
Puzzle    Έλλη Σφήκα
RF    Σταύρος Λιόκαλος
Vibes    Δημήτρης Κόλλιας
Απ΄τη θάλασσα    Σήφης Μάϊνας
Διάλειμμα     Παναγιώτης Αυλωνίτης
Εκτός εποχής    Σ.Κραουνάκης-Ε.Λατσούδη
Ευαγγελισμός    Τάσος Γουδέλης
Κλεμμένος χρόνος    Ευγενία Καρύδη
Λευκή συμφωνία    Γιώργος Μπουγιούκος
Μάριος και το κοράκι (Ο)    Γιάννης Μπουγιούκας
Μικρό βουνό    Δημήτρης Μπίτος
Περαστικός (Ο)    Βασίλειος Καλαμάκης
Πούλησε το    Ορφέας Περετζής
Πυραμίδες της Αθήνας    Γιολάντα Μαρκοπούλου
Σ' ένα Συνοριακό σταθμό    Νάνσυ Σπετσιώτη
Τι ώρα θα γυρίσεις;    Μαριτίνα Πάσσαρη
Τσάρλι    Σάσα Αγγελίδη
Χωριό (Το)    Στέλιος Πολυχρονάκης

Κατηγορία:   ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

All Clean    Γιάννης Γεωργίου
Double Fault    Ελίνα Φέσσα
Peters Rum    Νικόλας Κολοβός
Reverse    Τζώρτζης Γρηγοράκης
Last Wedding (The)    Γιώργος Τσαμπουτζόγλου
Underground Odyssey    Χρήστος Δάσσιος