Κάποια βίντεο δεν θα είναι διαθέσιμα για ένα διάστημα λόγω αναβάθμισης.
Some videos will be unavailable for a while due to site upgrade.



Ειδήσεις

Αναζητήστε με μια λέξη το άρθρο που είναι καταχωρημένο.
25/6/2014 | t-shOrt

Οι ελληνικές ταινίες που προκρίθηκαν στο 37ο Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας

Από τις 165 ταινίες που υποβλήθηκαν φέτος στο 37ο Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους της Δράμας, που θα γίνει από τις 15 ως τις 20 Σεπτεμβρίου 2014, προκρίθηκαν για το Διαγωνιστικό Τμήμα 40, ενώ τα αποτελέσματα του διεθνούς διαγωνιστικού θα ανακοινωθούν μέσα στις επόμενες εβδομάδες.

Οι τίτλοι των ταινιών που θ’ αποτελέσουν το φετινό Ελληνικό Διαγωνιστικό Τμήμα του 37ου Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας είναι:

1. The Guilable Kiss of Mr. Patokos του Ευάγγελου Αλέξανδρου Αποστολάκη
2. Δείπνο για Λίγους του Νάσου Βακάλη
3. The Noir Project του Γρηγόρη Βαρδαρινού
4. Όμικρον Θετικό του Μιχάλη Γεωργιάδη
5. Πέρασμα του Λάμπρου Γεωργόπουλου
6. Spectrum του Δημήτρη Γκότση
7. Τάξιμο του Χρήστου Γκότση
8. Τώρα πια Ξυπνάω με τον Ηλιο του Κώστα Γούναρη
9. Άκουσέ με του Ανδρόνικου Κωνσταντίνου Δημόπουλου
10. A Single Body του Σωτήρη Δουνούκου
11. Μήδεια Μελέα του Χρήστου Καράμπελα
12. Drag me: An Urban Music Tale του Νίκου Κέλλη
13. Λόφοι σαν Ασπροι Ελέφαντες του Γιώργου Κουτσαλιάρη
14. Μεταμόρφωσις των Γιώργου Κτιστάκη και Ελενας Παπασταύρου
15. Βόλτα της Στέλλας Κυριακοπούλου
16. Masai του Χάρη Λαγκούση
17. For Eternity της Μαρίας Λάφη
18. A Portrait του Αριστοτέλη Μαραγκού
19. Lullaby of the Butterfly της Τώνιας Μισιαλή
20. Each Other της Αλεξάνδρας Μιχαηλίδου Τζαρίδου
21. Σκάλες της Αναστασίας Μπάλιου
22. Number 26 των Μελιτίνης Μπαλτατζή και Σεβαστιανού Ντζόκα
23. Εβίβα των Αμέρισσας Μπάστα και Δημήτρη Νάκου
24. Προσευχή του Αθανάσιου Νεοφώτιστου
25. 5 Τρόποι να Πεθάνεις της Νταϊάνας Παπαδάκη
26. Λαβύρινθος του Δημήτρη Παπαθανάση
27. Στην Ελβύν του Ορφέα Περετζή
28. The Immortalizer του Μάριου Πιπερίδη
29. Όταν Αρχίζει το Τραγούδι του Γιάννη Πόθου
30. Τρεις Αυγουλιέρες Παραλίγο Τέσσερις του Κωνσταντίνου Σαμαρά
31. ΙΙ του Ευθύμη Κόσεμουντ Σανίδη
32. Sunday του Βαγγέλη Σέρφα
33. Το Παλαιοπωλείο της Οδού Ruth Kjaer της Άσπας Σιώκου
34. Ιλένα του Σπύρου Σκάνδαλου
35. Ελένη Λιοσίων 5Α του Γιάννη Σολδάτου
36. Jennings Lodge της Αλίκης Σούμα
37. Home της Μάντυς Σωτηρίου
38. Soemand του Γαβριήλ Τζάφκα
39. Πρόσεχε του Περικλή Τσίντζα
40. Πέρα και Πάνω της Ανίτας Χαμηλού


Πληροφορίες:
Γραμματεία Φεστιβάλ Δράμας
Γραφεία Δράμας: τηλ. 25210 47575
Γραφεία Αθήνας: τηλ. 210 3300309
Email: kinfest@dra.forthnet.gr
www.dramafilmfestival.gr