(απαραίτητο για την ψηφοφορία των ταινιών)
(απαραίτητο για το σχολιασμό των ταινιών)

Ειδήσεις

Αναζητήστε με μια λέξη το άρθρο που είναι καταχωρημένο.
17/6/2017 | t-shOrt

Αποτελέσματα Προκριματικής Επιτροπής 40ου Φεστιβάλ Δράμας

Η προκριματική επιτροπή ανακοίνωσε την απόφασή της για τις ταινίες που πρόκειται να διαγωνιστούν στο 40ο Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας.

Η προκριματική επιτροπή αποτελούταν από τους:

1. Ανδρέα Πάντζη, Σκηνοθέτη
2. Ρόμπυ Εκσιέλ, Δημοσιογράφο – Κριτικό Κινηματογράφου
3. Πάνο Παππά, Σκηνοθέτη
4. Ανδρέα Σινάνο, Διευθυντή Φωτογραφίας
5. Αντώνη Παπαδόπουλο, Καλλιτεχνικό Διευθυντή Φεστιβάλ Δράμας, Σκηνοθέτη

Οι 66 ταινίες που θα διαγωνιστούν είναι (με αλφαβητική σειρά των ονομάτων των σκηνοθετών):

1. Schmon Daphne, All of me
2. Αναστασίου Κυριάκος, Κρεατομηχανή
3. Γεωργοβασίλη Σοφία, Προετοιμασία
4. Γιαννακοπούλου Κατερίνα, Ροζαλία
5. Γιαννίκου Στεφανία, Symbiotic
6. Γιουλάτος Χάρης, Η μέθοδος
7. Γκέκας Στέφανος, Humphrey
8. Γκρέτσικος Φαίδων, Brazuca
9. Γουδέλης Βασίλης, View Master
10. Δεμέστιχα Έλενα, Ωραίες Πεταλούδες
11. Ζαφείρης Γιάννης, Επίσκεψη
12. Ζαχαρόπουλος Ελευθέριος, 112-Pizza
13. Ζάχος Δημήτρης, Αυστραλία
14. Θεοδοσίου Νίκος, Η απαγορευμένη επίσκεψη
15. Καρφή Κώη Χρυσάνθη, Προφιτερόλ
16. Κατσιμίρης Δημήτρης, Μαμά Γύρισα
17. Κατσιμίχας Θέμης, Ιππόκαμπος
18. Κερμίτσης Θάνος, Καληνύχτα
19. Κιτσίκης Αντώνης, Harvest in new Life
20. Κουκιάς- Παντελής Αλέξιος, The Best of Everything, Always
21. Κούπα Μέμη, Pink
22. Κούρτη Δέσποινα, Ουρανία
23. Κούτουλα Ειρήνη, Καρδιές για φάγωμα
24. Λεβέντης Κωστής, Rebirthday
25. Λούκας Άμπι (Abbie Lucas), Testing Greta
26. Λυμπερόπουλος Βαγγέλης, Play
27. Μαθιουδάκης Μιχάλης, Το Μανάβικο
28. Μανιώρος Δημήτρης, No Root
29. Μαντάς Γιώργος, Χορεύοντας το όνειρο
30. Μαυρής Μανώλης, Maneki Neko
31. Μπακούρης Κωνσταντίνος, Heimlich
32. Μπάρμπας Χρυσόστομος, Σουτζουκάκια
33. Μποτονάκη Ελβίνα, Έρφοι
34. Νάκος Δημήτρης, Κατάψυξη
35. Ξενάκης Κωνσταντίνος, Στιγμή
36. Πάνου Παρίσης, Η Χάρις του Θεού
37. Παπαγεωργίου Βίβιαν, Με ανοιχτά φτερά
38. Παπαδημάτος Κυρηναίος, Maniera Greca
39. Παπαϊωάννου Δανάη, Mad Dogs
40. Πατσουρίδης Πάρης, Bourbon με γάλα
41. Πεπονή Μαύρα, Στάση
42. Σαγιάς Χρήστος, Η ζωή μετά
43. Σαλίμης Αλέξανδρος, Χόμινιτ
44. Σαμαράς Ανδρέας, Memento Mori
45. Σαμουράκης Αντώνης, Δύο Ζωές
46. Σουμέλη Βαγγελιώ, Η τομή
47. Σπυράκη Ζέτα, Μελτέμι
48. Σταθόπουλος Χάρης, Το Εισιτήριο
49. Σταυρόπουλος Ορέστης & Δημήτρης, Ενδεχόμενα Απογεύματος
50. Στεφανάκης Γιάννης, Η πτώση
51. Σύννος Νίκος, La Soupe
52. Τελτζίδης Γιώργος, Φράγμα
53. Τούλιας Δημήτρης, Sis
54. Τσαβαλιά Βασιλική, Πίσω απ΄το βουνό
55. Τσακούμη Αλίκη, Ιφιγένεια
56. Τσαπέκης Φίλιππος, 9 με 5
57. Τσιρούκη Ανθή, Το Μαύρο Κουτί
58. Φέσσα Ελίνα, Ράγες
59. Χαλίλι Δαρείος, Mr. Null
60. Χαπέσιης Μιχάλης, Η ασήμαντη ζωή της Eλένης Παυλή
61. Χαπέσιης Παντελής, Χάππυ Βαλεντάινς
62. Χαραλάμπους Άγγελος, 2x3 Ασύμμετρο
63. Χαραμουντάνης Κωστής, Το τέρας κοιμάται
64. Χαριτίδης Γιάννης, Καουμπόης
65. Χατζής Ευθύμης, Χριστουγεννιάτικο Αντιπαραμύθι
66. Χρηστίδης Μιλτιάδης, Έλλη